Followers

FAQ

FAQ - czyli Najczęściej zadawane pytania

1. Gdzie kupujeszbuteleczki/patyczki, etc.

Wszystko kupuję na e-bay'u, gdzie jest najtaniej i można dostać elementy w dużych ilościach i dobrej jakości. Ostatnio również kupuję na alieaxpress.

2. Czy mogę coś u ciebie kupić?
Tak. Wszystko znajduje się na etsy oraz dawandzie.

3. Jakiej modeliny używasz?
FIMO, Fimo Air, Sculpey i Premo!

4. Czy odsprzedaż mi kilka patyczków/buteleczek/łyżeczek, etc?
Jeśli zamawiam na e-bay'y, są to ilości hurtowe i często mi sporo zostaje. Nie ma problemu, chętnie sprzedam, jeśli aktualnie są mi niepotrzebne.

5. Czy gotowanie modeliny nie sprawia, że jest mniej trwała, niż wypieczona? Który sposób preferujesz.
Nie. Modelina jest masą termoutwardzalną, a więc gotowanie modeliny jest jak najbardziej prawidłową czynnością, wykonywaną w celu utwardzania. Gotując można narazić elementy na wyblaknięcie kolorów, poprzez osadzający się osad. Jest to odwracalne, wystarczy element wypolerować i polakierować. Jeśli gotuje się na za dużym ogniu, to poprzez odbijanie się elementów, powodowane bąbelkami powietrza, wykonane elementy mogą popękać. Ryzyko można zniwelować poprzez pilnowanie modeliny i gotowanie na niewielkim ogniu.
Posiadam elementy utwardzone poprzez gotowanie ponad 2 lata temu i do tej pory trzymają się świetnie i nic z nich nie odpadło.  
Preferuję pieczenie, ponieważ nie muszę martwić się osadem. Ostatnio dorwałam masę utwardzalną na powietrzu i się zakochałam ;)


1 comment:

Google+